עיצוב פולדר איכותי - פריט קטן שיגרום לעסק שלכם להרגיש פרימיום

אילוסטרציה לטובת המאמר

פולדרים נחשבים לאחד מאמצעי המיתוג הנפוצים ביותר, שכל בעל עסק המכבד את עצמו חייב להכירם. כתוצאה מכך, עיצוב פולדר נתפש כאחת המטלות או המשימות החשובות יותר, המוטלות על בעל העסק, הן בתחילת דרכו והן במהלך הפעילות השוטפת. מהו פולדר? מהיכן נובעת חשיבותו של עיצוב פולדר? האם ישנם עסקים הזקוקים לו יותר מעסקים אחרים? על כל השאלות הללו נשתדל לענות כאן.

עיצוב פולדר - אז מה זה בכלל?

פולדר הוא שמו של מוצר נייר / קרטון דמוי תיקיה המכיל את מסמכיו הרלוונטיים של גוף עסקי או ציבורי. פולדרים, על סוגיהם השונים, מתאימים לשימוש בכנסים עסקיים, בימי עיון או באירועי יח"צ, אולם, תפקידם של הפולדרים אינו מוגבל רק ליח"צ "טהור", וזאת, מאחר, ולדוגמה, פולדר המודפס מטעם מוסד חינוכי, יכול להכיל בתוכו את תעודות ההערכה ואפילו את תעודות סיום השנה, כאשר מדובר בבית ספר או במכללה.

דוגמא לתהליך עיצוב פולדר

מהי חשיבותו של פולדר מעוצב?

העיצוב של כריכת הפולדר מהאספקט השיווקי שלו תורם לעסק רבות, הן מבחינת מיתוגו של בית העסק והן מבחינת בניית / חיזוק תדמיתו הרצויה. הפולדר, כשהוא מעוצב בקפידה ובקו העולה בקנה אחד עם אסטרטגיית המיתוג של העסק, משדר לפוגשים בו רושם חיובי ראשוני על העסק. מובן מאליו, כי לא מדובר אך ורק על רושם ראשוני בלבד. ולכן, בעוד שעל כריכת הפולדר מומלץ לציין את כל המידע הקבוע של העסק (באמצעות נתונים כשמו, הלוגו שלו, כתובת אתר עסקי / תדמיתי ופרטים נוספים הנדרשים ליצירת קשר עם העסק), את המידע המשתנה הרלוונטי לאירוע ספציפי או למטרה מסוימת, ניתן להכניס לתוך הפולדר. כך, באמצעות עיצוב פולדר במחשבה מקדימה, ניתן להבטיח כי הפולדר ישמש את העסק שלכם לאורך זמן.

מה מכניסים בתוך פולדרים?

לרוב, תכולתו הפנימית של הפולדר, תכלול מספר דפים או עלונים פרסומיים של בית העסק. ה"אינסרטים", כך מכונים אותם דפים פנימיים בלועזית, יכולים להכיל מידע מסוגים שונים. מפרופיל חברה ומידע אודותיה, דרך פלייר או ברושור מעוצב וכלה בדפי מידע הרלוונטיים לאירוע או למטרה שלשמה הודפס הפולדר. 

כך, למשל, בית עסק או ארגון, יהיה יכול להשתמש באותו הפולדר ממש, גם לצורך פעילותו השוטפת וגם כאשר הוא מארגן כנס מפואר ללקוחותיו. כל זה, כמובן, אם ישכיל, מראש, לעצב פולדר שיתייחס למטרות אפשריות שונות.

כרטיס ביקור נשלף ומשתנה

אלמנט משתנה נוסף, שהוא לא פחות חשוב מאותם האינסרטים, הוא כרטיס הביקור הנשלף. נכון, אמנם על הפולדר עצמו מודפסים פרטי יצירת קשר כלליים של החברה, בית העסק או הארגון, אבל היותו של כרטיס הביקור הזה נשלף, לא רק מאפשר למקבל הפולדר לקבל תחושה אישית יותר (הארגון מקבל פנים אנושיות בדמות איש המכירות או בעל העסק), אלא אף מאפשר לעסק להחליף את כרטיס הביקור מידי פעם, בהתאם לסיטואציה ולצורך אותו ממלא הפולדר בזמן הנתון. חריצים מיוחדים בכיס הפולדר אשר לתוכם נכנסים כרטיסי הביקור המשתנים, יאפשרו לכם את השימוש בפולדר למטרות שונות במהלך השנים.

אז אחרי שהבנו כמה עקרונות על פולדר, לסיכום:

למעשה, לאורך כל חייו זקוק העסק לפולדר, רק שמטרותיו של הפולדר עשויות להשתנות מעת לעת. זוהי הסיבה לכך, כי לפני עיצוב פולדר מכל סוג שהוא, רצוי להתייעץ עם איש מקצוע מיומן, שיחשוב, יחד איתכם, על כל האופציות הקיימות לשימוש בפולדר. כך, יוכל הפולדר המעוצב לשרת אתכם לאורך שנים, גם אם הנסיבות, לכשעצמן, משתנות.

סתיו קמיל

סתיו קמיל

מומחה לבניית אתרים, מעצב ואיש דיגיטל החל מ-2013. מוביל את לקוחותיו ליצירת רווחים תוך הקפדה על סטנדרט גבוה בכל פרמטר.
קדימה, לעבודה!

אם הגעתם עד לכאן – כנראה שאנחנו צריכים לדבר. מלאו את הפרטים בטופס הבא, ובזמן הקרוב ניצור איתכם קשר עם הפרטים המלאים למוצר שבו התעניינתם.