כל מה שצריך לדעת על עיצוב לוגו לעורך דין

עורך דין כותב חוזה
Photo by Scott Graham on Unsplash

עד לפני שנים לא רבות, עיצוב לוגו לעורך דין לא היווה בכלל סוגיה פרסומית, מאחר וכל עניין הפרסום של עורכי הדין היווה סוגיה משפטית סבוכה, שהאיסור עליו  (ובשלבים מאוחרים יותר ההוראות והתקנות המגבילות אותו) הותירו אלפי עורכי דין ישראלים מחוץ למרוץ לפרסום.

ברור שעבור חלק מעורכי הדין מסוימים הדבר היווה הקלה מסוימת, מאחר והם לא נאלצו להטריד את מוחם בזוטות כגון צבעים וצורות או אפיקי הפרסום השונים העומדים לרשותם. וכך, עיצוב לוגו לעורך דין לא היווה מכשול כלשהו, מכיוון שעורך דין היה נבחר בזכות כישוריו והכימיה האישית שנוצרה בינו לבין לקוחותיו, ולא בזכות יחסי ציבור טובים או לוגו מדהים.

בחלוף השנים ועם התפתחות מדיות הפרסום השונות, פרסום עורכי הדין הפך למותר מבחינה חוקית ואתית, וכך, מצאו את עצמם אותם אלפי עורכי דין מחשבים מסלול מחדש, והפעם – כשהם נדרשים להתחשב בפרמטרים פרסומיים שונים, שהלוגו מהווה רק את קצה הקרחון שלהם.

לוגו לעורך דין: מה הוא צריך לשדר?

עיצוב לוגו לעורך דין מציב בפניכם, עורכי הדין, כמו גם בפני הסטודיו לגרפיקה המעצב את הלוגו שלכם, לא מעט דילמות קונספטואליות ועיצוביות. זאת, מאחר וברור לגמרי כי לא ניתן להתייחס להתהליך יצירת לוגו זה כאל כל עיצוב לוגו של כל איש מקצוע או בית עסק בתחום אחר. 

אמנם, מגבלות הפרסום רוככו במידה ניכרת, אבל, עדיין, לעורכי הדין קיים פאסון מקצועי מסוים שעליו יש להקפיד ולשמור, ולכן, אי אפשר לעצב לוגו המיועד למשרד עורכי דין באותה הקלילות והזרימה המאפיינת, למשל, עיצוב לוגו למסעדה, לסטודיו המלמד מחול או למכון לטיפוח היופי. כאמור, עדיין, יהיה עיצוב הלוגו ממוסגר ומתוחם לצבעים המקובלים, לפונטים ייצוגיים ומכובדים, לקווים נקיים וברורים וכן הלאה.

סרטון הדגמה לתהליך עיצוב לוגו בנושא עריכת דין

מהו הדבר החשוב ביותר בתהליך של עיצוב לוגו לעורך דין?

כל הלוגואים המיועדים לכל בתי העסק אמורים לעמוד בקווים בסיסיים מסוימים, לדוגמה, עיצוב ברור ונקי או טקסט קריא, אולם, בעוד שבתחומים אחרים ניתן להשחיל קריצה עיצובית מבודחת ושובבה, בזמן עיצוב לוגו לעורך דין, אין מקום לעשות זאת. ישנו צורך להקפיד על שמירה על מקצועיות-גרידא. זוהי, אגב, הסיבה לכך, שמשרדי עורכי דין רבים מסתפקים בעיצוב לוגו טקסטואלי, תוך השקעה בבחירת הגוון וסוג הפונטים, ואינם מחפשים משהו יותר מורכב ומתוחכם מבחינה עיצובית. כך, שבפועל, הלוגו הוא למעשה כיתוב בפונט ספציפי ובצבע אחיד ולא הרבה יותר מכך.

עורכי דין? הלוגו שלכם כאלמנט ממתג

בשנים האחרונות, בכל שנה, השתלבו מאות עורכי דין בתחום. חלקם נכנסו למשרדי עורכי דין ותיקים קיימים, חלקם – פנו לדרך עצמאית והקימו לעצמם משרד עורכי דין משלהם, או עם עוד שותף אשר ניסיונו בתחום, פחות או יותר, דומה לשלהם. 

מבלי שהיו מודעים לכך, התעוררו עורכי הדין הוותיקים יותר למציאות תחרותית, שמאלצת אותם ליישר קו עם עורכי הדין האחרים, אלה שמודעים בצורך לפרסום ושיווק וביצירת תדמית מסוימת. 

בשל כך, עיצוב לוגו לעורך דין באמצעות סטודיו מקצועי לגרפיקה, יכול לבדל אתכם ממאות משרדי עורכי הדין שקיימים ושפועלים ברחבי הארץ. נכון, הלוגו שלכם אינו יכול (ואסור לו!) להוות תחליף למקצועיות ולשירותיות, לליווי הצמוד ולייעוץ שאתם מעניקים ללקוחותיכם, אבל הוא בהחלט יכול לאפשר לכם לבדל את עצמכם בזיכרונם של לקוחותיכם הקיימים ואף הלקוחות הפוטנציאליים שלכם.

סתיו קמיל

סתיו קמיל

מומחה לבניית אתרים, מעצב ואיש דיגיטל החל מ-2013. מוביל את לקוחותיו ליצירת רווחים תוך הקפדה על סטנדרט גבוה בכל פרמטר.
קדימה, לעבודה!

אם הגעתם עד לכאן – כנראה שאנחנו צריכים לדבר. מלאו את הפרטים בטופס הבא, ובזמן הקרוב ניצור איתכם קשר עם הפרטים המלאים למוצר שבו התעניינתם.