כיצד מאמן עסקי יעזור לעסק להתקדם לשלב הבא

תמונה המציגה נתונים

כדי להתנהל בצורה טובה ולהפוך את העסק למצליח, יש לעבור לא מעט משוכות. אלא אם כן אתם מגיעים מעולם העסקים, סביר להניח שאינכם יודעים את כל מה שיש לדעת על ניהול עסק מצליח ועל הדרכים להגיע לשם. קל וחומר להבין מה עובד ומה פשוט לא. כאן בדיוק מאמן עסקי נכנס לתמונה ויכול לעזור המון.

כיצד מאמן עסקי יעזור לכם בעצם?

מאמן עסקי יעזור לכם להכיר את נקודות החוזק והחולשה של העסק ולמצוא פתרונות להתגברות על האתגרים שניצבים לפניכם. בנוסף הוא יעזור לכם להגדיר יעדים ומטרות ויראה לכם את הדרכים האפשריות כדי להשיג אותם. מאמנים עסקיים מציעים הרבה יותר מטיפים ואסטרטגיות, הם מלווים אתכם צעד צעד, יוצרים יחסי אמון ועוזרים לכם להתגבר על כל האמונות שמגבילות אתכם.

השקעה באימון עסקי יכולה לעשות פלאים

אם אתם עדיין מתלבטים, הנה כמה סיבות טובות להשקיע במאמן עסקי:

  • זווית ראייה רעננה – לעיתים נקודת מבט חדשה מגורם חיצוני, תעזור לכם להבין מה לא עובד בעסק.
  • בניית ביטחון – איתור נקודות חוזק והיכרות עם החולשות אלו פעולות שיכולות להעצים את תחושת הביטחון בעצמכם ובעסק שלכם. 
  • הרחבת התודעה – יש המון אמונות מגבילות שיכולות לעכב את צמיחת העסק. מאמן עסקי יאתגר את החשיבה שלכם כדי שתוכלו להשאיר את כל מה שמגביל אתכם מאחור.
  • הרחבת העסק – מאמן עסקי יוכל לעזור לכם להגדיר מטרות ויעדים ריאליים ולראות את התמונה הגדולה, כולל המקום שבו אתם תקועים, בדרך להשגת היעדים.
  • תעדוף – סביר להניח שאינכם יודעים לאיזו משימה לגשת קודם, והרבה פעמים תרגישו מוצפים כתוצאה מכך. אימון עסקי יכול ללמד אתכם כיצד לנהל טוב יותר את הזמן שלכם.
  • יצירתיות – אימון עסקי ילמד אתכם כיצד לחשוב מחוץ לקופסה ולהגות רעיונות יצירתיים, כמו גם למקד את אותם הרעיונות כדי שיהיו פשוטים להבנה וליישום.

משוב וסיעור מוחות – אם יש לכם רעיונות עסקיים שאתם מעוניינים ליישם, מאמן עסקי יוכל לתת לכם טיפים ועצות, להקשיב ולתת לכם משוב.

כיצד נוכל לדעת אם אנו זקוקים למאמן עסקי?

למען האמת כל בעל עסק, גדול או קטן, יכול למצוא את האימון העסקי כשימושי. אך ישנם מקרים שבהם האימון העסקי יהיה הגבול הדק בין כישלון להצלחה. אם אתם מרגישים תקועים, ולא מצליחים להתקדם ולקדם את העסק, אם אתם מרגישים שאתם עושים את כל מה שיכולים אך לא מגיעים לתוצאות הרצויות, אם אתם מרגישים עמוסים ולא יודעים איזו משימה להתחיל לעשות, מאמן עסקי יכול לעזור לכם להבין מה עובד ומה לא, לתעדף משימות ולנהל נכון יותר את הזמן שלכם. כמו כן הוא יסייע לכם להרחיב את הידע ואת ארגז הכלים שלכם.

מאמן עסקי או קורס?

אם אתם לא יודעים אם עדיף להשקיע במאמן עסקי או להירשם לסדנה או קורס חד פעמיים, הרשו לנו להאיר לכם את הנושא. מאמן עסקי ילווה אתכם באופן אישי צעד צעד, עד להשגת התוצאות הרצויות ויעבור את התהליך אתכם. כאשר יש מישהו שאתם צריכים לתת לו דין וחשבון, אתם תהיו מחויבים יותר לתהליך. בעוד שאימון עסקי נערך אחד על אחד, קורס או סדנה יתקיימו בקבוצה, ההתקדמות תהיה בהתאם לקצב של כולם, וההתייחסות תהיה יותר כללית.

יש המון מאמנים עסקיים ועליכם למצוא את האחד שיעזור לכם להגיע ליעדים שלכם. שימו לב שלמאמן שאתם בוחרים יש ניסיון, שהוא קשוב לכם ולצרכים שלכם, שיש ביניכם כימיה ואתם מצליחים לתקשר ושהוא מציע אסטרטגיה שתעזור לכם להגשים את כל היעדים והמטרות שלכם.