5 דברים חשובים בבניית עסק מתחיל

מסך נתונים

חולמים לפתוח עסק? העסק שלכם הוא הבייבי שלכם שאותו אתם מגדלים בעשר אצבעות. כדי שהוא יצליח ויהיה ריווחי ומספק, יש כמה דברים חשובים לבניית עסק מאפס.

 

1.   תכנון כלכלי

כדי לתכנן את העסק מבחינה כלכלית חשוב לנקוט מספר צעדים:

  • ייעוץ – במסגרת הייעוץ נתייעץ עם בעלי עסקים מקבילים בתחום של העסק שלנו, נשמע מהם על כדאיות, רווחים והשקעות, ועוד.
  • הכנת סכומי כסף גדולים – בנוסף לסכומים שנצטרך להשקיע במיידית, חשוב להתכונן מראש עם סכומי כסף זמינים ספייר. בל נשכח שכיום יש הלוואות בתנאים מעולים, אם אין לנו קש הן יכולות להיות פתרון. מה שכן, נצטרך לחשב כאן סיכון מול סיכוי ולהיות סופר זהירים כדי לא להיכנס לעיקולים ופשיטת רגל.
  • לבסוף, נפרט לעצמנו יעד שבועי, יעד חודשי ויעד שנתי לעסק. נהיה ריאליים, נבין את אופי השוק ואת ההיתכנות של הרווחים, ונייצר אומדן סטטיסטי סביר לרווחיות העסק.

 

2.   יש להם רואה חשבון?

כי אם לא, זה הזמן לגייס אחד כזה. רואה החשבון יכניס אתכם לכל ההליכים החוקיים והמיסויים השונים הנוגעים לפתיחת עסק. נשים לב שישנם 3 גופים שכולם קשורים זה בזה אך בפועל עלינו לעמוד מולם בנפרד: מס הכנסה, ביטוח לאומי, ומע"מ.

מס הכנסה הוא מס שמנוכה מתוך הרווחים שלנו. חשוב שנדע איך ניתן להקטין את חבות המס, באיזו צורה עלינו לדווח וכיצד נכון להתנהל מול מס הכנסה.

ביטוח לאומי הוא גוף ביטוח שישלם לנו בעתיד קצבאות או גמלאות, כאשר לא נוכל לעבוד יותר. כל עוד אנו עובדים עלינו לשלם לו אחוז מהכנסתנו לשם כך. הוא כולל בדר"כ גם ביטוח בריאות.

מע"מ הוא מס הניתן על הכנסות, ולא הרווחים. כמוכרים, כל מוצר או שירות שנמכור כולל במחיר גם אחוז מסוים (17%) עבור המע"מ. במקרה שאנו עוסק פטור לא נצטרך לשלם מע"מ. בררו אם הרו"ח אם העסק מוגדר כפטור או כמורשה.

 

3.   גו טו מרקט

זהו, יש לכם חזון ותוכנית כלכלית, כעת צריך להתחיל להפעיל את העסק.

אז איך אתם מתכוונים להיכנס לשוק?

אסטרטגיות חדירה לשוק הן רבות ושונות. מה שכן נכון היום לגבי כל עסק, בכל תחום שהוא: אם אתה לא באינטרנט אתה לא קיים. אז הצעד הראשון בהשקה של העסק שלכם, היא לפנות לחברה שתבנה עבורכם אתר לעסק.

בניית אתר היא לא משהו שמסתיים ביום אחד! אתר לא מתוחזק הוא אתר מת. פנו לחברה מקצועית שמבטיחה גם קידום וכן גם תחזוקת אתרים. העסק שלכם צריך להיות אקטיבי, והפעילות באתר היא המדד הראשון למידת ההצלחה שלכם.

לסיכום, יש מס' צעדים משמעותיים לעסק מתחיל והם כוללים תכנית כלכלית, ייעוץ לחקיקה ומיסוי, והשקת העסק כאתר אינטנט פעיל. השקיעו את מירב המאמצים בשלב האחרון, כי בסוף – כמה שיותר לקוחות, זה הטארגט שלכם! בהצלחה.

מחשב

 

קדימה, לעבודה!

אם הגעתם עד לכאן – כנראה שאנחנו צריכים לדבר. מלאו את הפרטים בטופס הבא, ובזמן הקרוב ניצור איתכם קשר עם הפרטים המלאים למוצר שבו התעניינתם.