העסק שלך נפגע בקורונה? כל מה שצריך לדעת על החזר מס

החזרי מס

הקורונה הפתיעה את כולנו ומצאה את רובנו לא מוכנים לכל תופעות הלוואי שהביאה עמה, סגרים, בידודים, תו ירוק, וכל אלה פגעו פגיעה קשה בכלכלה ובעסקים השונים, בעיקר אלה שנותנים שירות בלתי אמצעי ללקוח. לאחר מספר חודשים של כאוס החליטה המדינה לסייע לעסקים שנפגעו מהקורונה וחוו ירידה חדה בהכנסות שלהם. הירידה בהכנסות הביאה לכך שדוחות רבים שהוגשו בסוף שנת המס, למשל של שנת 2020 היו דוחות הפסד וגרמו לכך שלעסקים רבים יגיעו החזרי מס.

 

מה השתנה בתקופת הקורונה

הדבר הראשון שהשתנה הוא רמת ההכנסה של מרבית האוכלוסייה בישראל, אזרחים רבים חוו ירידה משמעותית מאוד בהכנסתם בשל פיטורין, הוצאה לחל"ת, או במקרה של עסק עצמאי ירידה כללית בהכנסות ממכירות. דבר נוסף שהשתנה הוא, שבעקבות המצב אזרח שכיר או בעל עסק עצמאי שנמצאו זכאים להחזר מס יקבלו אותו מידית ולא לאחר כ- 30 ימים. החזר מס בקורונה יעיל ומהיר יותר.

 

הגשת הבקשה

הליך הגשת הבקשה להחזר לא באמת השתנה עקב הקורונה אולם, המדינה נותנת עדכונים מעת לעת לרשות המיסים ומנסה לבוא לקראת האזרחים. לכן, כדאי לכל אדם בין אם שכיר ובין אם עצמאי, להיוועץ ברואה חשבון לפני הגשת הבקשה להחזר מס כדי שלא יתגלה בדיעבד שנתקבלה הוראה מיטיבה מרשות המיסים כלפי האזרחים ולא הייתם מעודכנים בה. המשמעות תהיה שקיבלתם פחות ממה שיכולתם לקבל בהחזר המס.

מעבר לכך, תהליך הגשת הבקשה לא מסובך ולמרות זאת גם בעניין זה מומלץ להיעזר ברואה חשבון. שכירים נדרשים למלא טופס 135 – הגשת בקשה להחזר מס, עצמאיים ימלאו טופס 137 – בקשה להחזר מס. בשני המקרים תונחו לצרף מסמכים נלווים לבקשה. את הבקשה יש להגיש אך ורק פיזית בסניף רשות המיסים בעיר מגוריכם כשבידכם הטפסים המקוריים חתומים על ידכם.

 

מענקי קורונה לעצמאים

אחד הסקטורים שנפגע יותר מכל ממגפת הקורונה וההגבלות שנלוו אליה הם בעלי העסקים העצמאים. לפיכך, החליטה המדינה לסייע לעסקים שיוכיחו שנגרם להם נזק כבד בהכנסותיהם, ירידה של לפחות 25 אחוזים בהכנסות. עסקים אלה יהיו זכאים למענקי קורונה שיכסו במעט על ההפסדים שחווה העסק.

 

הפגיעה באנשי המכירות

סקטור נוסף שנפגע קשה מהקורונה הוא אנשי המכירות שמתפרנסים מעמלות מכירה. מכיוון שבתקופת הקורונה המשק חווה ירידה חדה בהכנסות ונעשו פחות עסקאות בשל סגרים, בידודים וכו', אנשי המכירות חוו ירידה משמעותית מאוד בעמלות המכירה שלהם ולכן, סקטור זה זכאי לקבלת מענקי קורונה גדולים ומשמעותיים. כל אדם שעוסק במכירות ומתפרנס מעמלות על מכירות אלה חייב להגיש בקשה לקבלת מענק ובסבירות גבוהה מאוד יקבל מענק שבהחלט יסייע לו.

 

תקופה קשה

מגפת הקורונה וכל מה שהגיע איתה פגע בכולנו. המדינה החליטה לסייע לאזרחים שנפגעו במיוחד ואלה יכולים לקבל מענקי סיוע והחזרי מס כנגד ההפסדים הגדולים שחוו בהכנסותיהם. גשו להגיש בקשה להחזר מס או למענק ותקבלו במהרה את המגיע לכם.

החזרי מס

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

קדימה, לעבודה!

אם הגעתם עד לכאן – כנראה שאנחנו צריכים לדבר. מלאו את הפרטים בטופס הבא, ובזמן הקרוב ניצור איתכם קשר עם הפרטים המלאים למוצר שבו התעניינתם.